Спортно училище – град Велико Търново прави своя избор за СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА

За първа година в Спортно училище – град Велико Търново ще бъде връчена престижната награда СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА. Учителите по спортна и професионална подготовка и треньорите номинираха успелите си възпитаници от различни спортове. Основен критерий е завоюването на призови места на държавни и международни първенства.

Номинираните ученици са:

Ивайло Нанчев – борба свободен стил, второ място на Държавното лично-отборно първенство – юноши 2016 година;

Иван Тодоров – лека атлетика, второ място в дисциплината «тласкане на гюле» от Националния шампионат на открито – момчета под 16 години;

Дияна Консулова – лека атлетика , трето място на шестобой в Националния шампионат на открито – момичета под 16 години;

Пламен Гезенчов – лека атлетика, второ място в дисциплината «гладко бягане» на международен турнир „Младост” – юноши младша възраст;

Владимир Иванов – бадминтон, трето място отборно на Държавното първенство по бадминтон за юноши и девойки до 17 години, трето място на двойки по бадминтон за юноши и девойки до 17 години

Даниел Любенов – борба свободен стил, второ и трето място на Държавното отборно първенство за деца – 2016 тодина, второ място на Държавното лично първенство за деца – 2016 година;

Станислав Атанасов – борба свободен стил, второ място на Държавното лично-отборно първенство 2016 година и включване в националния отбор за кадети;

Николета Павлова – конен спорт, трето място на Държавното първенство по конен спорт в дисциплината всестранна езда, юноши – 18 г. – 2016 година, трето място на обездка, млади коне – 2016 година, участие в Европейското първенство по всестранна езда – Италия – 2016 година;

Анна Ангелова – конен спорт, първо място на Държавното първенство по конен спорт в дисциплината всестранна езда – една звезда – 2016 година, първо място на международен турнир в Шумен по всестранна езда – една звезда – 2016 година, второ място на Държавното първенство по всестранна езда – юноши до 18 г.

Ирина Николова – конен спорт, първо място на Държавното първенство по всестранна езда за млади коне – 2016 година; второ място на Държавното първенство по обездка за млади коне, трето място отборно на Балканиадата по обездка – Атина – 2016 година, участие на Балканиадата в дисциплината прескачане на препятствия в Румъния – 2016 година.

Мария Спирдонова – хандбал, състезател на националния отбор по хандбал, включена в „Златната седмица“ на България за 2016 година, първо място – жени А група на Държавното първенство по хандбал за 2016 тодина, второ място «Купа България» по хандбал – 19 годишни, трето място «Купа България» по хандбал – жени – 2016 година;

Данислава Петрова – хандбал, първо място – жени А група на Държавното първенство по хандбал за 2016 тодина, второ място «Купа България» по хандбал – 19 годишни, трето място «Купа България» по хандбал – жени – 2016 година;

Кристияна Караманлиева – хандбал, състезател на националния отбор по хандбал, първо място – жени А група на Държавното първенство по хандбал за 2016 тодина, второ място «Купа България» по хандбал – 19 годишни, трето място «Купа България» по хандбал – жени – 2016 година;

Виктория Маринова – хандбал, състезател на националния отбор по хандбал, първо място – жени А група на Държавното първенство по хандбал за 2016 тодина, второ място «Купа България» по хандбал – 19 годишни, трето място «Купа България» по хандбал – жени – 2016 година;

Здравко Баблаков – плуване, носител на пет първи, едно второ и едно трето място в различни дисциплини от държавни първенства по плуване, юноши младша възраст – 2016 година;

Костадин Белалиев – пето място на финали на Републиканското първенство за деца, родени 2005 година;

Росен Божинов – пето място на финали на Републиканското първенство за деца, родени 2005 година;

Александър Марков – футбол, индивидуална награда от Асоциацията на българските футболисти за най-добър футболист на турнира М&BM – 2016 година;

Десислав Пенев – футбол, първо място в есенния полусезон за 2016-17 – Ю 15;

Борислав Марков – футбол, първо място в есенния полусезон за 2016-17 – Ю 15

Стефан Петров – футбол, първо място в есенния полусезон за 2016-17 – Ю 15, награден за най-добър вратар на Зона Велико Търново – полусезон за 2016-17 Ю 15;

Кольо Станев – футбол, осминафиналист – Купа България – 2016 година;

Николай Лазаров – футбол, осминафиналист – Купа България – 2016 година;

Бранислав Ботев – футбол, осминафиналист – Купа България – 2016 година;

Христо Кънчев – футбол, голмайстор на Зона Велико Търново, юноши младша възраст, полусезон 2016-17;

Тони Маречков – футбол, голмайстор на юноши старша възраст, състезател на мъжкия отбор на «Етър» – Велико Търново;

Валентин Кенаров – футбол, голмайстор на юноши старша възраст, състезател на мъжкия отбор на «Етър» – Велико Търново

Носителят на престижната награда Спортист на годината ще бъде определен от гласовете на всички ученици на Спортно училище – град Велико Търново, които ще подкрепят своя избраник на 15 декември 2016 година.

Клуб «Спортна журналистика»

Спортно училище – град Велико Търново

Be the first to comment

Leave a Reply