Сребро за момичетата на „Етър-64”

Сребърни медали спечелиха хандбалистките на „Етър-64“ на финалите за Купата на България за девойки старша възраст до 19 години. Турнирът се проведе в Горна Оряховица. В него взеха участие  отборите на ХК „Раховец-2008“ гр. Г.Оряховица, ХК „Бъки“ гр.Габрово, ХК „Хасково“ гр. Хасково, ХК „Панагюрище“ гр. Панагюрище, ХК „Етър – 64“ гр. В. Търново, СХК „Шумен – 98“ гр. Шумен, СХК „Васил Левски“ гр. Нови пазар и ХК „Ники спорт“ гр. Сливница.

Първата среща на момичетата на треньорката Йонка Генчева беше срещу „Бъки“. Въпреки че отборите бяха равностойни, габровки стигнаха го победата с 21:18 (10:9). В следващите срещи великотърновки извоюваха три победи над „Васил Левски” (Нови пазар) 27:8 (15:2), „Ники спорт” (Сливница) 27:21 (11:10) и на полуфинала срещнаха отбора на „Хасково”.

Първото полувреме бе по-силното за етърки, които поведоха с 13:7. След почивката хандбалистките на „Етър-64“ намалиха оборотите и малко преди края резултатът стана 18:18. Беше отсъдена дузпа в полза на „Хасково“, но добрата проява на вратарката Мартина Стефанова не даде преднина на хасковските момичета. След това „Етър-64” поведе с 20:19, но секунда преди края „Хасково” изравни и с края на редовното време резултатът беше 20:20. Така се стигна до изпълнението на 7-метрови хвърляния, Мартина Стефанова спаси първата дузпа на хасковската хандбалистка, а етърки вкараха и петте и победата дойде при 25:23.

Финалът за Купата на България беше срещу отбора на Габрово. Но умора от тежките мачове и контузиите на момичетата от Велико Търново оказаха влияние. Габровки спечелиха златото с 27:22 (12:8).

Две състезателки на „Етър-64” попаднаха в Златната седмица на турнира – Мария Спирдонова, която бе определена за най-добър пивот и Данислава Петрова за най-добро дясно крило.

В отбора на „Етър-64“ има седем ученички в Спортното училище – Мария Спирдонова, Данислава Петрова, Кристиана Караманлиева, Димитрина Томова, Виктория Маринова, Владислава Кръстева и Деница Цанова.