ЖФК „Болярки“ в мач от женското първенство по футбол срещу НСА – София

Достойна игра срещу многократния шампион на България – НСА – София

Поредният домакински мач в първенството по футбол за жени в България се проведе на стадион „Ивайло“ във Велико Търново в съботния ден на 5.11.2016 г. Гостува многократният шампион на България, за да премери сили с възпитаничките на треньора Валентин Витанов.

Болярките умело държаха резултата нулев почти до края на първото полувреме, макар че не започнаха играта смело, по-скоро бяха несъсредоточени. Домакините получиха гол 5 минути преди края на полувремето. След центриране от Силвия Радойска (капитан на НСА) последва гол с глава на Валя Господинова.

Първото попадение свали духом момичетата от старата столица, но те не се отказаха и не спираха да атакуват. Малко преди края на полувремето Лора Петрова от „Болярки“ пресече дълга топка и на скорост беше фаулирана от едната централна защитничка на НСА, но фаул не последва. Мирела Моева многократно пробиваше по крилото, но реални голови ситуации не се създаваха. Пореден грешен пас на великотърновки доведе до втори гол, реализиран от Силвия Радойска.

dscf4280_1024_768

С постоянен обстрел НСА владееха играта в противниковата половина през второто полувреме. Последваха още голове в мрежата на „Болярки“, които решиха крайния резултат.

Великотърновки не спираха да се борят и да се опитват да отбележат въпреки оформения резултат. Към края на втората част след неумело повеждане на играч на НСА, Лора Петрова отне топката и бе нарочно повалена. Целта бе ясна – прекратяване на реална голова ситуация. Картон – не последва!

През 90-те минути игра НСА – София доминираха над „Болярки“ и успяха да спечелят 3 точки.

Момичетата от старопрестолния женки футболен тим „Болярки“ показаха, че са млад и достоен отбор с много бъдещи успехи. Възрастта на спортистките е крехка в сравнение с тази на жените от НСА. Сред най-младите спортистки на домакините са Симона Стоянова (12 г.), Мелани Джикелова (14 г.), Венка Драганова, Недред Заструг и Габриела Иванова – на 15 г., Мирела Моева, Теодора Христова и Румяна Новакова – 16 г., Габриела Иванова (17 г.).  Единствените пълнолетни състезателки от Спортно училище – град Велико Търново са Лора Петрова и вратарката Радостина Калчева. Някои от момичетата са част от състава на Националния отбор на България.

Да припомним! На последното домакинство срещу НСА „Болярки“ ги сравниха със земята с резултат 1:1. Това бе първата точка, отнета на софийския отбор от няколко години насам.