Старшата възраст на „Етър-64“ станаха първи в зоната

19-годишните хандбалистки на „Етър-64“ спечелиха зоновия турнир, излъчил участниците за държавните финали в края на април. Турнирът се проведе във Велико Търново, като в него участие взеха „Младост“ (Искър), „Бъки“ (Габрово) и „Етър-64“.

Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева спечелиха трите си мача и това ги направи финалисти в турнира. Етърки първо разгромиха състава на „Младост“ с 29:3 (16:3), а след това изиграха много силен мач и се наложиха с 22:18 (10:8) над „Бъки“. Началото беше равностойно – 4:4, но в 10-ата минута етърки поведоха и до почивката взеха аванс от два гола. След началото на второто полувреме резултатът беше 12:12, но в следващите минути момичетата от Велико Търново се концентрираха и в 40-ата минута поведоха със 17:13, като до края авансът остана непроменен.

„Много силна игра на всички момичета, за първи път този сезон с тях бием „Бъки“. Капитанът Мария Йорданова беше истински водач на тима. Първите два отбора от зоновия финал отиват на финалите за титлата в Хасково на 28-30 април“, коментира треньорката Йонка Генчева.

Състезателките на „Етър-64“: Мартина Стефанова, Мария Йорданова 5, Стилияна Динева 4, Кристияна Караманлиева 8, Данислава Петрова 4, Цветомира Долчинкова 1, Виктория Маринова, Надежда Димитрова, Димитрина Томова, Ралица Димова, Симона Ангелова, Деница Цанова, Маринела Емилова.

Две състезателки от „Етър-64“ получиха индивидуални награди. За най-добър вратар- Мартина Стефанова, а приза за голмайстор взе Кристияна Караманлиева.