Малките етърци не успяха да вземат победата срещу отбора на „Спартак“

Малките етърци, набор 2004 година, не успяха да вземат победата в гостуващия си мач срещу „Спартак“ Плевен, игран в село Гулянци на 28 април 2017 година.

Мачът започна с натиск на домакините и след грешка на защитника на виолетовите Захари Атанасов, нападателят излезе сам срещу вратаря и не сбърка -1:0. Етърци се стабилизираха, изнесоха играта в предни позиции и не след дълго дойде резултатът. Милен Атанасов бе съборен близо до наказателното поле и реферът отсъди нарушение – пряк свободен удар. Зад топката застана Александър Марков, който центрира ниско в наказателното поле и нападателят Росен Върбишки засече топката за 1:1.

Виолетовите имаха пълния превес на мача и контролираха спокойно топката. Пропуснаха Росен Върбишки и Костадин Белалиев. След един корнер обаче домакините направиха контраатака и нападателят им мина покрай двама защитници и, останал сам срещу вратаря, отбеляза втори гол – 2:1.

Момчетата от Велико Търново отново не се отказаха и след по-малко от 10 минути равенството отново бе въстановено. Калоян Ненчев стреля, но вратарят спаси. Матео Николов получи великолепен пас, елиминира противниковия защитник и отбеляза 2:2. Първото полувреме завърши при равен резултат.

Куп смени се направиха на почивката.

Веднага след началото на второто полувреме великотърновци допуснаха попадение, дошло от грешка на защитниците – 3:2.

Явно виолетовите не започнаха добре втората част. Отново имаше доста положения, но този път за отбора от Плевен. Те не се възползваха от грешките на гостите. Постепенно етърци влязоха в ритъм и  пренесоха играта в противниковата половина. Те натиснаха и отбелязаха попадение. Атанас Атанасов изравни резултата след не добре изчистена топка от центриране – 3:3.

Плевенчани се прибраха в своята половина и заиграха на контраатаки. Грубо влизане срещу Радослав Братанов донесе на играч от „Спартак“ жълт картон.

Двата отбора не се победиха и  така двубоят завърши при резултат 3:3.

„Етър“ : Никос Рашков, Захари Атанасов, Ивелин Иванов (к.), Росен Божинов, Калоян Ненчев, Александър Марков, Милен Атанасов, Александър Димитров , Костадин Белалиев, Матео Николов, Росен Върбишки, (Aтанас Атанасов, Радослав Братанов, Георги Лачев, Красимир Красимиров, Кристиян Димитров, Мартин Георгиев, Николай Ташков).