„Етър“ загуби като гост от „Янтра“ в Габрово

В мач от 10-ти кръг на юноши младша възраст, зона Велико Търново, домакините от Янтра /Габрово/ победиха гостуващия тим на „Етър ВТ“ с 3:1. „Болярите“, които преди този кръг оглавяваха класирането, не само пропуснаха да увеличат преднината си пред пряк конкурент за първото място, но и вече са трети, като първите четири отбора са събрани в рамките на две точки. Втората загуба на отбора в първенството, кръг преди края на есенния полусезон, е крачка назад в представянето и футболистите трябва да дадат всичко от себе си в последния кръг, както и през пролетта, за да може отбора да има шансове за класиране в Елитната група U17.

« 1 на 20 »

Срещата започна равностойно, но и двата отбора играеха предпазливо, като топката се движеше предимно между двете наказателни полета. Първото голово положение в мача бе едва в 29-та минута, като Кольо Станев от „Етър“ излъга  трима футболисти на противника, отправи силен удар, но топката мина на сантиметри от гредата. Четири  минути по-късно след спъване на Алекс Паунчев пред наказателното поле, Бранислав Ботев центрира към Николай Стойков, който бе на чиста позиция, но ударът му с глава мина покрай вратата.

Второто полувреме започна повече от добре за домакините, като  три минути след подновяването на играта отбелязаха за 1:0. „Виолетовите“ отговориха с натиск, но той бе хаотичен и прибързан. Все пак в 46-та минута Бранислав Ботев отправи хубав удар, който  бе отразен  от вратаря на габровци. Футболистите на „Янтра“ разчитаха на контраатаки и в 53-та минута  се възползваха от неориентираната игра в защита на гостите и грешка на вратаря, като резултата набъбна на 2:0.  В този период треньорът на гостите Георги Георгиев извърши множество смени и в игра влязох всички резерви. Това раздвижи играта и принуди домакините да се бранят, но при единствената им контраатака в 69-та минута, отново след фрапантна грешка в защитата на гостите, те отбелязаха и трети гол, като с това решиха мача в тяхна полза. Подобрената игра на „Етър“ в последните минути все пак даде резултат и в 76-та минута Филип Георгиев проби отдясно, центрира към Бранислав Ботев, който с чудесен удар от въздуха прати топката в мрежата. За повече не остана време и така срещата завърши 3:1 в полза на домакините от „Янтра“ /Габрово/.

„Етър“: Стефан Петров, Алекс Паунчев /Кристиян Радойчев/, Октай Шабанов, Христо Иванов, Кристиян Йорданов /Ростислав Узунов/, Мартин Нацкин, Бранислав Ботев, Кольо Станев, Николай Стойков /Филип Георгиев/, Христо Кънчев/Димитър Динев/, Микаел Кьорчев/Стоил Стефанов/.

Репортаж: Стоил Стефанов