„Етър“ надви Трявна

Добрата техника на „Етър“ надви над физическото преимущество на Трявна

Отборите на „Етър и Трявна се срещнаха на терена в с. Самоводене в събота от 10:00 часа на април 2017 г.

Гостите от Трявна имаха надежда за влизане в топ три, а „Етър“ се конкурира за първото място в безмилостната битка с „Локомотив“ Горна Оряховица.

На вратата за „Етър“ застана Пресиян Петков, централната двойка Ивелин Петков и Светломир Събев, ляв бек – Ерик Костов, десен – Християн Кръстев, двойката опорни халфове – Денислав Георгиев и Пресиян Петков, плеймейкър – Стелиян Добрев, ляв нападател Трифон Николов, десен – Траян Димитров и централен нападател – Ростислав Бурмов.

Първият сигнал бе даден. Болярите започнаха доста агресивно, но и тревненци не изоставаха. Момчетата в лилави екипи разчитаха на добрата техника, а гостуващият отбор на физическото преимущество. Търновци изпуснаха шанса си да поведат убедително още в началото с два пропуска на Ростислав Бурмов. През цялата първа част „Етър създаваше положенията, но не успяваше да ги реализира – 0:0.

С началото на второто полумреме на терена се появи Виктор Василев, а малко по-късно Иво Ганев и Никола Ганев. Втората част определено бе по-оспорвана. И двата отбора имаха шансовете си. Гостите от Трявна нямаха късмет и на два пъти уцелиха вратата горната греда.

Дойде време и за първото попадение в срещата. След добро центриране на Стелиян Добрев Виктор Василев заби топката в мрежата на гостите.

След попадението търновци се затвориха. На терена излязоха Мартин Христов и Момчил Караиванов. Бе извършена и вратарска смяна – на поста застана Никос Рашков. Финалните минути завряха от напрежение, защото Трявна бе на косъм от попадението.

В крайна сметка „Етър“ се окичи с победата – краен резултат 1:0 за болярите.